Poznaj najpopularniejsze kremy z orzechów

Krem orzechowy posiada wspaniały smak i aromat. Nic więc dziwnego, że cieszy się on dużym zainteresowaniem. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo kremów orzechowych, a każdy z nich może być sporządzony z innego rodzaju orzechów. Warto kosztować różnych kremów po to, aby odszukać swój ulubiony smak.

Poznaj właściwości kremu z migdałów

Krem migdałowy, zwany również masłem migdałowym jest nieco droższy niż popularny krem z orzechów ziemnych. Nie można odmówić mu jednak przyjemnego smaku i delikatnego aromatu. Co więcej, krem ten cechuje się wysoką zawartością cennych dla naszego zdrowia witamin i minerałów. Znajdziemy w nim między innymi witaminy PP. W produkcie tym znajdują się także duże ilości witaminy E, a także niacyny. Dzięki systematycznemu spożywaniu masła migdałowego możemy liczyć na zredukowanie ryzyka pojawienia się wielu chorób cywilizacyjnych. Mowa tu między innymi o cukrzycy typu drugiego, a także o miażdżycy. Krem z migdałów jest również polecany osobom borykającym się ze zgagą. Masło z migdałów doskonale komponuje się z naleśnikami, a także z puszystymi plackami śniadaniowymi. Nie ulega wątpliwości, że warto byłoby postarać się o zakup kremu wysokiej jakości. Z tego też względu dobrze byłoby zakupić krem w sklepie z ekologiczną żywnością. Zawsze czytajmy również informacje zawarte na etykiecie produktu. Unikajmy kupowania produktów, które zawierają duże ilości cukru rafinowanego. Śmiało możemy zaś zakupić krem zawierający w swoim składzie cukier z kokosa czy ksylitol.

Dowiedz się czym charakteryzuje się krem z orzechów ziemnych

Krem z orzechów ziemnych, zwany też masłem orzechowym jest bardzo popularnym rodzajem smarowidła. Nie ulega wątpliwości, że zaletą tego rodzaju produktów jest charakterystyczny zapach i przyjemny smak. Ważne jest jednak to, aby sięgnąć po masło orzechowe jak najwyższej jakości. Najlepiej sięgać po krem składający się jedynie z orzechów oraz niewielkiej ilości oleju roślinnego. Unikajmy natomiast produktów dosładzanych cukrem rafinowanym. Jeżeli chcemy sięgnąć po słodki krem z orzechów, wybierzmy ten, który słodzony jest miodem lub ksylitolem. Krem z orzechów ziemnych nadaje się do smarowania pieczywa, ale stanowi również wspaniały dodatek do owsianek. Warto byłoby docenić dobroczynne właściwości masła z orzechów ziemnych. Przede wszystkim krem z tych orzechów jest wspaniałą skarbnicą białka. Z tego też względu produkt ten poleca się osobom będącym na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. W maśle z tych orzechów znajdziemy także całkiem duże ilości witamin z grupy B. 

Jedzenie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com