Krem orzechowy zamiast czekoladowego

Zdrowszy zamiennik masła orzechowego

Osoby, które z jednej strony cenią sobie zdrowy styl życia i dbają o zbilansowaną dietę, z drugiej jednak nie potrafią zrezygnować z odrobiny słodkości raz na jakiś czas, już dawno pokochały krem orzechowy. Stanowi on dużo zdrowszy, a zdaniem niektórych także o wiele smaczniejszy, zamiennik popularnych maseł czekoladowych dostępnych na polskim rynku. Te dwa produkty nie różnią się wiele smakiem, obydwa świetnie nadają się do smarowania kanapek czy przygotowywania zdrowych wypieków, krem orzechowy posiada jednak o wiele więcej zalet! Masło orzechowe zawiera bowiem mnóstwo cennych składników potrzebnych do zachowania zdrowej diety.

Krem odchudzający?

Zdaniem dietetyków krem orzechowy jest nie tylko przepyszny, ale także bardzo zdrowy. Za tym twierdzeniem przemawia co najmniej kilka argumentów:

  • zawiera on spore pokłady białka, potrzebnego do budowy mięśni, a także wspomagającego proces uczenia się i zapamiętywania
  • jest bogaty w przeciwutleniacze, które skutecznie zapobiegają groźnym chorobom serca
  • posiada w swoim składzie dużo błonnika, wpływającego pozytywnie na proces trawienia i obniżającego poziom cholesterolu we krwi
  • stanowi cenne źródło witaminy E, odpowiadającej za zdrowy wygląd skóry niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także innych witamin.

Warto również zaznaczyć, że zdaniem części środowiska naukowego, krem orzechowy (https://www.bee.pl/9165-krem-orzechowy) może być pomocnym produktem w procesie odchudzania, bowiem przyspiesza metabolizm i zapewnia uczucie sytości na długi czas, dzięki czemu skutecznie zapobiega podjadaniu między posiłkami. Część dietetyków zaleca nawet, by spożywać jedną łyżkę stołową masła orzechowego dziennie. 

Krem orzechowy domowej roboty

Cena masła, czy też kremu, orzechowego w przeciętnym polskim sklepie spożywczym waha się od dwunastu do nawet dwudziestu złotych za słoik. Dla niektórych może się to wydawać dosyć wygórowaną ceną, nie warto jednak rezygnować z dobroczynnych właściwości tego produktu! Masło orzechowe można z łatwością wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy tylko mieć blender, orzechy, odrobinę samozaparcia i chęci, by móc cieszyć się wspaniałym smakiem domowego masła orzechowego. Jak zatem wykonać krem orzechowy? Przed zmiksowaniem warto uprażyć orzechy w piekarniku, dzięki czemu szybciej powstanie z nich gładka masa. Do przygotowania przepisu można użyć jakichkolwiek orzech, na dobry początek najlepiej jednak sięgnąć po orzechy włoskie, migdały bądź też nerkowce. Po wyjęciu z piekarnika należy przerzucić je do wysokiego naczynia, posolić i zblendować. To naprawdę aż tak proste!

Jedzenie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com